СТУДЕНТИ ФАКУЛТЕТА ДРАМСКИХ УМЕТНОСТИ НАГРАЂЕНИ НА ФЕСТИВАЛУ СТУДЕНТСКОГ ПОЗОРИШТА У БРНУ

У селекцији од девет најеминентнијих позоришних академија у Европи, представом "Психоза у 4.48", по комаду британске списатељице Саре Кејн, а у режији Немање Мијовића, студента IV године Позоришне режије, шеф класе Душан Петровић, ред. проф. Факултет драмских уметности освојио је награду на престижном фестивалу студентског позоришта SETKÁNÍ/ENCOUNTER, који се од 16. до 21. априла 2024. одржавао у Брну (Чешка).

"Својим дубоким и искреним доживљајем представе који је суптилно пренела на сцену", Нина Перге, студенткиња мастер студија Академије уметности у Новом Саду, добила је Награду за најбољу женску улогу и тиме допринела великом успеху целокупне представе на овом значајном студентском интернационалном фестивалу.

• /uploads/attachment/vest/1141/Foto.jpg