Prijave za radionicu igranih televizijskih serijala — Pula.Academy 2019

66. Pulski filmski festival i Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, u suradnji s Akademijom scenske umjetnosti iz Sarajeva i Fakultetom dramske umetnosti iz Beograda organiziraju četverodnevnu radionicu razvoja projekata televizijskih serijala, za vrijeme trajanja ovogodišnjeg Pulskog filmskog festivala.

Glavna tema radionice je spremanje projekata za prezentaciju i predstavljanje potencijalnim partnerima i ulagačima.

Na radionici će sudjelovati šest projekata studenata iz regije, dok će program radionice kreirati i izvoditi nastavnici akademija suorganizatora te istaknuti profesionalci.

T R A J A N J E    R A D I O N I C E

Radionica će se održati u Puli, za vrijeme trajanja 66. Pulskog filmskog festivala, u terminu od 17. do 20. 07. 2019. godine.

T R O Š K O V I

Studentima su pokriveni troškovi smještaja, voucheri za obroke i akreditacije za festivalska događanja, a troškove prijevoza snose matične akademije s kojih studenti dolaze.

U V J E T I    P R I J A V E

1. Prijaviti se mogu studenti upisani na diplomske (MA) studije akademija i filmskih škola iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Crne Gore i Makedonije, kao i oni koji su diplomirali u tekućoj ili prošloj akademskoj godini;
  2. Studenti se mogu prijaviti individualno ili u parovima;
  3. Prijavljuju se igrani serijali;
  4. Za prijavu je nužno predati:
  • KARTICU S OSNOVNIM PODATCIMA (NASLOV, ŽANR, BROJ EPIZODA, TRAJANJE, CILJANA PLATFORMA PRIKAZIVANJA)
  • SCENARIJ JEDNE EPIZODE
  • SINOPSIS SERIJE NA 3 KARTICE TEKSTA (KARTICA TEKSTA = 1.800 ZNAKOVA S RAZMACIMA)
  • OPIS (KARAKTERIZACIJU) GLAVNIH LIKOVA
  • AUTORSKU KONCEPCIJU
  • VIZUALE (MOODBOARD)
  • MARKETINŠKI PLAN (CILJANA PUBLIKA, CILJANI PRIKAZIVAČ, PLANIRANI NAČIN PLASMANA SERIJE)
  • AUTORSKI TIM (PRIJEDLOG, NE MORA BITI POTVRĐEN)
  • JEDNOSTAVNI OPERATIVNO/PRODUKCIJSKI PLAN (PROCJENA VREMENA KOJE JE POTREBNO ZA REALIZACIJU I OKVIRNA PROCJENA POTREBNIH FINANCIJSKIH SREDSTAVA)

1. Prijave se podnose na hrvatskom, srpskom ili bosanskom jeziku.

N A Č I N    P R I J A V E

Prijave koje sadrže sve gore navedene dokumente se upućuju na e-mail adresu Pula.Academy@pulafilmfestival.hr.

Prijave se otvaraju s datumom objave poziva i traju do 31. 05. 2019. u 12.00 sati.
Rezultati prijava bit će objavljeni do petka 14. 06. 2019., te će svi sudionici potom dobiti detaljan raspored programa radionice.

Vidimo se u Puli!

• /uploads/attachment/vest/5/PulaFilmFestival66.png