Саопштење за јавност: ФДУ - Против насиља

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

ФДУ - ПРОТИВ НАСИЉА

Факултет драмских уметности у Београду покреће платформу “ФДУ - Против насиља”, са намером да се активно бави превенцијом и спречавањем сваке врсте злостављања и злоупотребе у образовним процесима, а посебно проблемима везаним за сексуално узнемиравање.

Позивамо све студенткиње и студенте, уколико су имали било какво лоше искуство које указује на насилничко понашање или сматрају да је дошло до злоупотребе положаја у образовном процесу или у просторијама ФДУ, да нам се обрате и такво понашање пријаве. Обавезујемо се да ћемо потпуно поштовати принципе поверљивости, заштитити сваку студенткињу и студента и покренути мере којим се таква понашања обустављају, спречавају и санкционишу.

Радну групу у оквиру платформе “ФДУ - Против насиља” чине др Дивна Вуксановић, редовна професорка, Срдан Голубовић, редовни професор, Биљана Србљановић, редовна професорка, др Ирена Ристић, ванредна професорка, Стефан Иванчић, доцент, Андреа Пјевић, студенткиња продеканка, Јована Јанков, чланица Студентског парламента и Немања Обреновић, члан Студентског парламента. Све поруке и пријаве можете послати путем електронске поште на адресу protivnasilja@fdu.bg.ac.rs

Хвала Вам на поверењу и храбрости!

Деканат и Студентски Парламент

Факултета драмских уметности

Универзитет уметности у Београду                                                                                                           У Београду, 20. јануара 2021.

• /uploads/attachment/vest/359/large_FDU_u_boji_verzija_3.jpg