ДОДЕЉЕНА НАГРАДА „ПРОФЕСОР БОШКО МИЛИН"

У уторак, 26. децембра, у зборници Факултета драмских уметности по први пут је додељена новоустановљена награда Катедре за драматургију „Професор Бошко Милин" која се додељује студенткињи или студенту завршних година свих нивоа студија који су се истакли уметничким или теоријским радом у области позоришта или радија.

На додели је истакнуто да је овогодишњи конкурс својим богатством успешно остварених форми, представљао изазов за жирирање, а да је награду је добио рад који је својом методолошком доследношћу и ширином, избором свог предмета студије, и видним личним и дубоким интресовањем ауторке за своју тему успео да се истакне у селекцији радова који заједно обећавају светлу будућност наше критике, позоришта, радија и теорије.

Награду за школску 2022/23. годину добила је Мина Милошевић, студенткиња мастер студија на Катедри за теорију и историју за свој мастер рад под називом „Мотив женског пријатељства у савременој српској драми: Поморанџина кора Маје Пелевић, Како је добро видети те опет (Моја ти) Олге Димитријевић и Као и све слободне дјевојке Тање Шљивар."

Комисија за доделу награде је ове године радила у саставу: Александар Милосављевић, позоришни критичар и театролог, Лазар Милин, представник породице Милин и Тијана Грумић, представница Катедре за драматургију Факултета драмских уметности, а у избору за награду се нашло укупно 7 радова студенткиња и студената завршних година свих нивоа студија.

Породица професора Бошка Милина изразила је велику захвалност Факултету драмских уметности и Катедри за драматургију на могућности да се професоров животни рад обележи кроз овај вид подршке студентима.

• /uploads/attachment/vest/1065/_94A8016.jpg
  • /uploads/attachment/vest/1065/_94A8023.jpg