Студенти у клупама у јулу и августу

Може се очекивати да се школска година за студенте продужи за одређен период, али коначна одлука још није донета и она зависи од дужине трајања ванредног стања, каже ректорка Универзитета у Београду Иванка Поповић. Све је извесније да ће академци крај јула и део августа провести у својим учионицама. Разлог за то крије се у чињеници што знатан део факултета у својим програмима има и практичну наставу и вежбе које нису у могућности да реализују онлајн како се сада обављају теоретска предавања. Без тих практичних вежби на многим високошколским установама није могуће изаћи на испит јер су услов за добијање оцене. Управо због тога све је извесније да ће академци део летњег распуста морати да проведу на факултетима и да ће им семестар, али и рокови за испите, бити пролонгирани. Наиме, по закону испити се могу полагати само у седишту установе, односно на факултетима.

Извор: http://academlink.com/vesti/studenti-u-klupama-u-julu-i-avgustu-odlaze-se-i-univerzijada

• /uploads/attachment/vest/186/large_FDU_sivi.jpg