Studenti u klupama u julu i avgustu

Može se očekivati da se školska godina za studente produži za određen period, ali konačna odluka još nije doneta i ona zavisi od dužine trajanja vanrednog stanja, kaže rektorka Univerziteta u Beogradu Ivanka Popović. Sve je izvesnije da će akademci kraj jula i deo avgusta provesti u svojim učionicama. Razlog za to krije se u činjenici što znatan deo fakulteta u svojim programima ima i praktičnu nastavu i vežbe koje nisu u mogućnosti da realizuju onlajn kako se sada obavljaju teoretska predavanja. Bez tih praktičnih vežbi na mnogim visokoškolskim ustanovama nije moguće izaći na ispit jer su uslov za dobijanje ocene. Upravo zbog toga sve je izvesnije da će akademci deo letnjeg raspusta morati da provedu na fakultetima i da će im semestar, ali i rokovi za ispite, biti prolongirani. Naime, po zakonu ispiti se mogu polagati samo u sedištu ustanove, odnosno na fakultetima.

Izvor: http://academlink.com/vesti/studenti-u-klupama-u-julu-i-avgustu-odlaze-se-i-univerzijada

• /uploads/attachment/vest/186/large_FDU_sivi.jpg