Гостујуће предавање 17.03.2021. - др Вук Вукићевић

Циклус гостујућих предавања из културне политике и менаџмента у култури за студенте Факултета драмских уметности

среда, 17. март,  13.30-15.30, преко Zoom-а

Стратешко планирање у култури и значај истраживања Завода за проучавање културног развитка

предавач:

др Вук Вукићевић, директор Завода за проучавање културног развитка

У оквиру предавања биће представљени текући пројекти и истраживања Завода:

Е-култура и Културна партиципација грађана Србије (Слободан Мрђа)

Модели локалних културних политика као основа за повећање културне партиципације (Бојана Субашић)

Родна равноправност у култури (Богдана Опачић).

Др Вук Вукићевић дипломирао је драматургију на Факултету драмских уметности 2000. године и стекао Европску мастер диплому менаџмента у култури на Високој школи за економију и менаџмент у Дижону у Француској 2001. Одбранио је докторат на катедри за менаџмент у култури и медијима Факултета драмских уметности. Од 2017. је директор Завода за проучавање културног развитка. Током каријере, вршио је дужност генералног секретара Удружења издавача и књижара Србије, био је директор Организације за остваривање репрографских права, као и уредник и извршни директор у издавачкој кући Евро-Ђунти. Ангажован је као члан имплементационе групе за праћење спровођења Акционог плана Владе Републике Србије у области културе; Одбора за дигитализацију при Министарству културе и информисања; Одбора Београдског сајма књига и  радне групе Министарства културе и информисања за праћење и реализацију наступа Републике Србије на међународним сајмовима књига.

Приступ предавању преко Zoom платформе

• /uploads/attachment/vest/383/large_FDU_u_boji_verzija_3.jpg