Gostujuće predavanje 17.03.2021. - dr Vuk Vukićević

Ciklus gostujućih predavanja iz kulturne politike i menadžmenta u kulturi za studente Fakulteta dramskih umetnosti

sreda, 17. mart,  13.30-15.30, preko Zoom-a

Strateško planiranje u kulturi i značaj istraživanja Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka

predavač:

dr Vuk Vukićević, direktor Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka

U okviru predavanja biće predstavljeni tekući projekti i istraživanja Zavoda:

E-kultura i Kulturna participacija građana Srbije (Slobodan Mrđa)

Modeli lokalnih kulturnih politika kao osnova za povećanje kulturne participacije (Bojana Subašić)

Rodna ravnopravnost u kulturi (Bogdana Opačić).

Dr Vuk Vukićević diplomirao je dramaturgiju na Fakultetu dramskih umetnosti 2000. godine i stekao Evropsku master diplomu menadžmenta u kulturi na Visokoj školi za ekonomiju i menadžment u Dižonu u Francuskoj 2001. Odbranio je doktorat na katedri za menadžment u kulturi i medijima Fakulteta dramskih umetnosti. Od 2017. je direktor Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka. Tokom karijere, vršio je dužnost generalnog sekretara Udruženja izdavača i knjižara Srbije, bio je direktor Organizacije za ostvarivanje reprografskih prava, kao i urednik i izvršni direktor u izdavačkoj kući Evro-Đunti. Angažovan je kao član implementacione grupe za praćenje sprovođenja Akcionog plana Vlade Republike Srbije u oblasti kulture; Odbora za digitalizaciju pri Ministarstvu kulture i informisanja; Odbora Beogradskog sajma knjiga i  radne grupe Ministarstva kulture i informisanja za praćenje i realizaciju nastupa Republike Srbije na međunarodnim sajmovima knjiga.

Pristup predavanju preko Zoom platforme

• /uploads/attachment/vest/383/large_FDU_u_boji_verzija_3.jpg