Додељене награде на фестивалу "Бистре Реке" - Честитамо добитницима!

У периоду од 22. до 25. јула, у селу Темска одржан је први по реду фестивал “Бистре реке”, подржан од стране Министарства културе и информисања Републике Србије, а у организацији Факултета драмских уметности из Београда и УГ “Лицеј”.

Филмски програм фестивала “Бистре реке” био је подељен у две такмичарске целине, о наградама, у СТУДЕНТСКОМ ТАКМИЧАРСКОМ програму одлучивали су: Боштјан Машера, редитељ из Словеније, Ана Радојичић, стручна сарадница на предмету Филмска монтажа ФДУ и Александар Костић, директор фотограгије, редовни професор ФДУ.

Награда “Криви вир“ за камеру припала је Арнолду Фернандесу за филм “Жетеоци” у режији Гале Негрело.

Награда за најбољу монтажу „Темштица“ припала је Стефану Роквићу за филм “Жетеоци” у режији Гале Негрело.

Награда за најбољу режију „У напуштеном биоскопу“ припала је Николи Стојановићу за филм “Дрењине”.

Grand Prix фестивала „Бистре реке у напуштеном биоскопу“ освојио је филм “Мој свемир” у режији Јулије Молине.

О наградама, у ТАКМИЧАРСКОМ ПРОГРАМУ за професионалце одлучивали су млади уметници, студенти Факултета драмских уметности у саставу: Олга Ђуровић, студенткиња Камере ФДУ, Алекса Косановић, студент Монтаже ФДУ, и Никола Полић филмски и ТВ редитељ, докторанд ФДУ.

Награда „Топлодолска река“ за камеру припала је Јасни Пролић за филм “А сад се спушта вече” у режији Маје Новаковић.

Награда “Пиротски ћилим“ за монтажу припала је Марији Страјнић за филм “Сусрет” у режији Марије Страјнић.

Награду за режију „Пиротски качкаваљ“ освојила је Ивана Тодоровић за филм “Адемово острво”.

Фестивал “Бистре реке” настао је из жеље да својим програмом негује и промовише уметничке вредности савременог српског и међународног документарног филмског стваралаштва.

• /uploads/attachment/vest/470/bistrereke.jpeg