Основан легат професора Дејана Мијача

Катедра за Позоришну и радио режију, на иницијативу Маје Мијач, ћерке дугогодишњег професора Позоришне режије Дејана Мијача (1934-2022), основала је легат „Дејан Мијач“, који ће постати део сталног фонда Библиотеке Факултета драмских уметности.

Захваљујемо се Тари Манић, асистенткињи на Катедри за Позоришну и радио режију, која је направила избор и евидентирала преко 600 наслова из области историје позоришта, театрологије, историје режије, драмске литературе, филозофије, психологије, естетике и поезије. Изабрана литература била је део личне библиотеке професора Дејана Мијача, а сада је овај изузетан и вредан садржај постао део библиотеке нашег факултета.

Наведене књиге ће бити доступне студентима, а један мали део налазиће се у кабинетима Позоришне режије.

Катедра за Позоришну и радио режију посебно се захваљује студентима:
Огњену Драговићу, Радету Јосиповићу, Нини Рачети и Исидори Куленовић на помоћи и великом труду приликом оснивања овог легата, који ће бити од велике користи будућим генерацијама студената.

• /uploads/attachment/vest/727/imagedm.jpeg
  • /uploads/attachment/vest/727/imagedm1-min.jpeg