Osnovan legat profesora Dejana Mijača

Katedra za Pozorišnu i radio režiju, na inicijativu Maje Mijač, ćerke dugogodišnjeg profesora Pozorišne režije Dejana Mijača (1934-2022), osnovala je legat „Dejan Mijač“, koji će postati deo stalnog fonda Biblioteke Fakulteta dramskih umetnosti.

Zahvaljujemo se Tari Manić, asistentkinji na Katedri za Pozorišnu i radio režiju, koja je napravila izbor i evidentirala preko 600 naslova iz oblasti istorije pozorišta, teatrologije, istorije režije, dramske literature, filozofije, psihologije, estetike i poezije. Izabrana literatura bila je deo lične biblioteke profesora Dejana Mijača, a sada je ovaj izuzetan i vredan sadržaj postao deo biblioteke našeg fakulteta.

Navedene knjige će biti dostupne studentima, a jedan mali deo nalaziće se u kabinetima Pozorišne režije.

Katedra za Pozorišnu i radio režiju posebno se zahvaljuje studentima:
Ognjenu Dragoviću, Radetu Josipoviću, Nini Račeti i Isidori Kulenović na pomoći i velikom trudu prilikom osnivanja ovog legata, koji će biti od velike koristi budućim generacijama studenata.

• /uploads/attachment/vest/727/imagedm.jpeg
  • /uploads/attachment/vest/727/imagedm1-min.jpeg