ДАНИ БОРБЕ ПРОТИВ НАСИЉА 5—9.12.22.

Драге колегинице и колеге,

Позивамо вас на програм Дана борбе против насиља у организацији Радне групе ФДУ против насиља, који се, у различитим формама, суочава са проблемом насиља у образовном и радном процесу. Циљ програма је препознавање, спречавање и преиспитивање проблема насиља кроз приказивање студентских испитних радова, уз предавање, разговоре са ауторима и ауторкама приказаних радова и промоцију Правилника о заштити од злостављања у образовном и радном процесу на Универзитету уметности у Београду, усвојеног у мају 2022. године.

ДАНИ БОРБЕ ПРОТИВ НАСИЉА

5—9. 12. 2022.

ПРОГРАМ

ПОНЕДЕЉАК

5. 12. 2022.

19 ЧАСОВА

СЦЕНА ,,МАТА МИЛОШЕВИЋ"

Једанаест поткошуља Едвард Бонд

Испитна представа студента позоришне и радио режије Сима Ђукића

Разговор о представи модерирају Софија Димитријевић и Александра Аврамовић

СРЕДА

7. 12. 2022.

18 ЧАСОВА

БИОСКОПСКА САЛА

ПРОЈЕКЦИЈА СТУДЕНТСКИХ ФИЛМОВА

Кротки Јована Димоског, Овенчана Вељка Петровића, Убиство ради убиства или уметност ради уметности Давида Јовановића, Дебела, а линија танка Јоване Лазин, Згажене студената ФТВ продукције 2021/2022. у режији Александра Теокаревића

Разговоре о филмовима модерира Софија Димитријевић

ПЕТАК

9. 12. 2022.

10 ЧАСОВА

БИОСКОПСКА САЛА

Како препознати насиље и како га спречити?

Предавање и разговор: Ирена Ристић, Марко Рибић, Нина Рачета

19 ЧАСОВА

СЦЕНА ,,МАТА МИЛОШЕВИЋ"

Ана Кристи Јуџин О'Нил

Испитна представа студенткиње позоришне и радио режије Таре Митровић

Разговор о представи модерира Христина Митић

Програм припремили: Тара Митровић, Софија Димитријевић, Нина Рачета, Христина Митић, Александра Аврамовић, Огњен Драговић, Марко Рибић, Теодора Пајовић и Огњен Обрадовић, студенткиње и студенти уз подршку проф др. Ирене Ристић и других чланица и чланова Радне групе ФДУ Против насиља, у сарадњи са студентима ФПУ Матијом Симовићем и Михајлом Гавриловићем и проф. Оливером Батајић Сретеновић.

• /uploads/attachment/vest/767/FB-01.jpg

Фајлови