DANI BORBE PROTIV NASILJA 5—9.12.22.

Drage koleginice i kolege,

Pozivamo vas na program Dana borbe protiv nasilja u organizaciji Radne grupe FDU protiv nasilja, koji se, u različitim formama, suočava sa problemom nasilja u obrazovnom i radnom procesu. Cilj programa je prepoznavanje, sprečavanje i preispitivanje problema nasilja kroz prikazivanje studentskih ispitnih radova, uz predavanje, razgovore sa autorima i autorkama prikazanih radova i promociju Pravilnika o zaštiti od zlostavljanja u obrazovnom i radnom procesu na Univerzitetu umetnosti u Beogradu, usvojenog u maju 2022. godine.

DANI BORBE PROTIV NASILJA

5—9. 12. 2022.

PONEDELJAK

5. 12. 2022.

19 ČASOVA

SCENA ,,MATA MILOŠEVIĆ"

Jedanaest potkošulja Edvard Bond

Ispitna predstava studenta pozorišne i radio režije Sima Đukića

Razgovor o predstavi moderiraju Sofija Dimitrijević i Aleksandra Avramović

7. 12. 2022.

18 ČASOVA

BIOSKOPSKA SALA

PROJEKCIJA STUDENTSKIH FILMOVA

Krotki Jovana Dimoskog, Ovenčana Veljka Petrovića, Ubistvo radi ubistva ili umetnost radi umetnosti Davida Jovanovića, Debela, a linija tanka Jovane Lazin, Zgažene studenata FTV produkcije 2021/2022. u režiji Aleksandra Teokarevića

Razgovore o filmovima moderira Sofija Dimitrijević

PETAK

9. 12. 2022.

10 ČASOVA

BIOSKOPSKA SALA

Kako prepoznati nasilje i kako ga sprečiti?

Predavanje i razgovor: Irena Ristić, Marko Ribić, Nina Račeta

19 ČASOVA

SCENA ,,MATA MILOŠEVIĆ"

Ana Kristi Judžin O'Nil

Ispitna predstava studentkinje pozorišne i radio režije Tare Mitrović

Razgovor o predstavi moderira Hristina Mitić

Program pripremili: Tara Mitrović, Sofija Dimitrijević, Nina Račeta, Hristina Mitić, Aleksandra Avramović, Ognjen Dragović, Marko Ribić, Teodora Pajović i Ognjen Obradović, studentkinje i studenti uz podršku prof dr. Irene Ristić i drugih članica i članova Radne grupe FDU Protiv nasilja, u saradnji sa studentima FPU Matijom Simovićem i Mihajlom Gavrilovićem i prof. Oliverom Batajić Sretenović.