Вредновање државне матуре на пријемном испиту

Саопштење Факултета драмских уметности о вредновању државне матуре на пријемном испиту од школске 2023/24. године.

Као уметнички факултет, Факултет драмских уметности селекцију кандидата на пријемном испиту за упис на прву годину основних академских студија (на свим модулима) врши на основу испита провере склоности и способности, чији резултати носе највећи проценат бодова у укупном збиру бодова кандидата на пријемном испиту.

Рангирање кандидата који буду полагали државну матуру почев од школске 2023/24. године на пријемном испиту ФДУ биће извршено на основу следеће расподеле поена:

1. Испит склоности и способности који организује ФДУ – максималан број поена 80;

2. Успех из средње школе – максималан број поена 10 (средња оцена x 2);

3. Резултати државне матуре – максималан број поена 10, и то: српски језик – 4 поена, математика (или заменски предмет) – 3 поена, општеобразовни предмет са листе/теоријски део стручног или уметничког матурског испита – 3 поена.

• /uploads/attachment/vest/854/FDU_u_boji_verzija_3.jpg