Vrednovanje državne mature na prijemnom ispitu

Saopštenje Fakulteta dramskih umetnosti o vrednovanju državne mature na prijemnom ispitu od školske 2023/24. godine.

Kao umetnički fakultet, Fakultet dramskih umetnosti selekciju kandidata na prijemnom ispitu za upis na prvu godinu osnovnih akademskih studija (na svim modulima) vrši na osnovu ispita provere sklonosti i sposobnosti, čiji rezultati nose najveći procenat bodova u ukupnom zbiru bodova kandidata na prijemnom ispitu.

Rangiranje kandidata koji budu polagali državnu maturu počev od školske 2023/24. godine na prijemnom ispitu FDU biće izvršeno na osnovu sledeće raspodele poena:

1. Ispit sklonosti i sposobnosti koji organizuje FDU – maksimalan broj poena 80;

2. Uspeh iz srednje škole – maksimalan broj poena 10 (srednja ocena x 2);

3. Rezultati državne mature – maksimalan broj poena 10, i to: srpski jezik – 4 poena, matematika (ili zamenski predmet) – 3 poena, opšteobrazovni predmet sa liste/teorijski deo stručnog ili umetničkog maturskog ispita – 3 poena.

• /uploads/attachment/vest/854/FDU_u_boji_verzija_3.jpg