ПРЕДАВАЊЕ СКОТА АНДЕРСОНА

Позивамо вас на гостујуће предавање Скота Е. Андерсона, које ће се за студенте Факултета драмских уметности одржати у среду 15. новембра од 14.00 до 15.30 у малој пројекционој сали 44 ФДУ. Предавање се организује у оквиру основних студија Катедре за Визелне ефекте, анимацију и гејм арт. Студенти факултета драмских уметности ће имати фантастичну прилику да слушају предавање Скота Е. Андерсона, америчког филмског ствараоца специјализованог у области визелних ефеката.

Радио је многе филмове различитих жанрова и познат је по насловима међу којима су и „Terminator 2", „Star Trek VI", „Babe", „The Ninth Gate", „King Kong" и „Doctor Sleep", у којима је имао улоге супервизора визелних ефеката и аниматора. Три пута је био номинован за Оскара, за филмове „Starship Troopers", „Hollow Man" и „Babe" по ком је најпознатији и за ког је освојио Оскара за визуелне ефекте. Такође је био кључни сарадник за Оскаром награђене филмове као што су „The Abyss", „Terminator 2", „Judgment Day" и „King Kong". Оснивач је компаније „Digital Sandbox", оријентисаној ка истраживању нових техничких приступа и креативних решења у филмској индустрији.

• /uploads/attachment/vest/1018/slika_1.jpg