PREDAVANJE SKOTA ANDERSONA

Pozivamo vas na gostujuće predavanje Skota E. Andersona, koje će se za studente Fakulteta dramskih umetnosti održati u sredu 15. novembra od 14.00 do 15.30 u maloj projekcionoj sali 44 FDU. Predavanje se organizuje u okviru osnovnih studija Katedre za Vizelne efekte, animaciju i gejm art. Studenti fakulteta dramskih umetnosti će imati fantastičnu priliku da slušaju predavanje Skota E. Andersona, američkog filmskog stvaraoca specijalizovanog u oblasti vizelnih efekata.

Radio je mnoge filmove različitih žanrova i poznat je po naslovima među kojima su i „Terminator 2", „Star Trek VI", „Babe", „The Ninth Gate", „King Kong" i „Doctor Sleep", u kojima je imao uloge supervizora vizelnih efekata i animatora. Tri puta je bio nominovan za Oskara, za filmove „Starship Troopers", „Hollow Man" i „Babe" po kom je najpoznatiji i za kog je osvojio Oskara za vizuelne efekte. Takođe je bio ključni saradnik za Oskarom nagrađene filmove kao što su „The Abyss", „Terminator 2", „Judgment Day" i „King Kong". Osnivač je kompanije „Digital Sandbox", orijentisanoj ka istraživanju novih tehničkih pristupa i kreativnih rešenja u filmskoj industriji.

• /uploads/attachment/vest/1018/slika_1.jpg