ПОЗИВ БИВШИМ СТУДЕНТИМА ФДУ

УФУС АФА ЗАШТИТА (Организација филмских аутора Србије) врши исплату накнаде за реемитована филмска дела ауторима истих.

Aуторима филмског дела  (кинематографска и телевизијска дела) сматрају се редитељ, сценариста, главни сниматељ и главни аниматор, уколико је у питању анимирано филмско дело. Факултет драмских уметности ће заинтересованим ауторима дати изјаву да неће тражити наплаћивање накнаде за реемитована филмска дела од стране УФУС АФА ЗАШТИТЕ. У питању су филмска дела створена као део процеса реализације наставних и ваннаставних активности током студирања на ФДУ. Потребно је да аутори неведених дела дају изјаву да неће тражити накнаду за емитовање дела од ФДУ.

Како би бивши студенти ФДУ могли да остваре накнаде за реемитована филмска дела од УФУС АФА ЗАШТИТЕ, неопходна им је изјава ФДУ. Уколико имате филмско дело, за које можете остварити наведену накнаду, или имате питања у вези накнаде за реемитовање пошаљите мејл на следећу адресу: petar.zoric@fdu.bg.ac.rs.

• /uploads/attachment/vest/1055/FDU_beli.jpg