POZIV BIVŠIM STUDENTIMA FDU

UFUS AFA ZAŠTITA (Organizacija filmskih autora Srbije) vrši isplatu naknade za reemitovana filmska dela autorima istih.

Autorima filmskog dela  (kinematografska i televizijska dela) smatraju se reditelj, scenarista, glavni snimatelj i glavni animator, ukoliko je u pitanju animirano filmsko delo. Fakultet dramskih umetnosti će zainteresovanim autorima dati izjavu da neće tražiti naplaćivanje naknade za reemitovana filmska dela od strane UFUS AFA ZAŠTITE. U pitanju su filmska dela stvorena kao deo procesa realizacije nastavnih i vannastavnih aktivnosti tokom studiranja na FDU. Potrebno je da autori nevedenih dela daju izjavu da neće tražiti naknadu za emitovanje dela od FDU.

Kako bi bivši studenti FDU mogli da ostvare naknade za reemitovana filmska dela od UFUS AFA ZAŠTITE, neophodna im je izjava FDU. Ukoliko imate filmsko delo, za koje možete ostvariti navedenu naknadu, ili imate pitanja u vezi naknade za reemitovanje pošaljite mejl na sledeću adresu: petar.zoric@fdu.bg.ac.rs.

• /uploads/attachment/vest/1055/FDU_beli.jpg