У ТОКУ ЈЕ ПОЗИВ ЗА ПРИЈАВЕ ЗА 35. МЕЂУНАРОДНИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ FIDMARSEILLE И СТУДЕНТСКИ КАМП FID CAMPUS

Фестивал FID Marseille из Француске ове године биће одржан 35. пут од 25. до. 30. јуна.

Пријаве филмова за отворене су до 15. марта за филмове произведене након 1. јануара 2023. и 2024. године путем Eventival платформе у две категорије пријава краткометражног филма (до 60 мин) и пријава дугометражних филмова (филмови дужи од 60 мин).

Истовремено у току је позив за FID Campus – програм који се односи на студенте филмских и уметничких школа и младе филмске ствараоце, а који ће се одржати од 24. јуна до 1. јула.

Свака школа/инстутицаја може да поднесе до 15 пријава. Сваки пријављени може да поднесе само по једну пријаву (уобичајено уз последњи филм који је направио/направила и чије трајање мора да буде краће од 60 минута). Крајњи рок за пријаву је 17. март текуће године.

Више информација на: https://www.fcs.rs/u-toku-je-poziv-za-prijave-za-35-medjunarodni-filmski-festival-fidmarseille-i-studentski-kamp-fid-campus/

• /uploads/attachment/vest/1098/fid.png