ЛИНКуј промену – Школа дигиталног и креативног активизма

Да ли си активиста или активисткиња, и имаш између 20 и 35 година? Желиш ли да допринесеш друштвеним променама и заштити људских права?
Позивамо те да се пријавиш за нашу Школу дигиталног и креативног активизма "ЛИНКуј промену" на којој ћеш имати прилику да унапредиш своја знања о креирању дигиталних кампања, безбедности на интернету, употреби и изазовима вештачке интелигенције, јавним наступима и сторyтеллингу, употреби креативних и уметничких вештина и формата у активизму, родној равноправности и социјалној правди, дигиталном маркетингу, итд.
Школу чине 2 тродневна семинара током следећих датума:
– 6-8. септембра 2024.
– 4-6. октобра 2024.
Након ова два семинара имаћеш прилику да се пријавиш за новчану подршку у реализацији својих дигиталних кампања. Износ подршке је 500 £ по пројекту, а период реализације кампање је до 3 месеца (од октобра до децембра 2024. године)
Имаћеш могућност да:
● сарађујеш са различитим стручњацима
● креираш дигиталне кампање на друштвеним мрежама
● добијеш финансијску подршку у износу до 500£ за подршку у реализацији идеје
● добијеш менторску подршку из тематске области
● кроз пословну праксу (јоб схадоwинг) учиш од професионалаца и професионалки из различитих организација
Да ли можеш да се пријавиш?
Тражимо 20 младих активиста и активисткиња узраста 20-35 година, и охрабрујемо те да се пријавиш ако:
● Желиш да учиш и примењујеш нове стратегије у дигиталном активизму
● Посвећен/а си прављењу позитивног утицаја у својим заједницама
● Имаш идеју и желиш да покренеш своју акцију
● Имаш искуство у спровођењу кампања и желиш да унапредиш своје комуникационе и дигиталне вештине
● Ангажован/а си или волонтираш у организацији цивилног друштва
Фондација Јелена Шантић сноси трошкове пута, смештаја и исхране током школе.
Како да се пријавиш?
Потребно је да детаљно одговориш на сва питања из пријавног формуларакако би показао/ла своју мотивацију и посвећеност. Процес одабира ће се одвијати у два круга: први обухвата преглед пријава након чега ће сви заинтересовани кандидати добити одговор о исходу пријаве најкасније до 26.7.2024.
Други круг обухвата онлајн интервјуе са предселектованим кандидатима/кињама који ће се обављати током августа.
Рок за пријаву: 22.7.2024. у 12х
Сва питања можеш слати на мејл office@fjs.org.rs  најкасније до 15.7.2024.
Школа дигиталног и креативног активизма реализује се у оквиру пројекта "ЛИНКуј промену: Дигитални и креативни активизам на делу" који спроводи Фондација Јелена Шантић уз финансијску подршку Британске амбасаде у Београду. Овај пројекат има за циљ да, кроз оснаживање младих активиста у области људских права, допринесе изградњи праведнијег и равноправнијег друштва у Србији.

Линк за пријаву

• /uploads/attachment/vest/1204/FondacijaJelenaSantic-LogoSRB.png