Гостујућа предавања за студенте менаџмента и продукције у марту на ФДУ

Током марта месеца биће одржана четири гостујућа предавања за студенте основних студија менаџмента и продукције позоришта, радија и културе. Гости предавачи биће стручњаци из праксе, алумнији Факултета драмских уметности, који ће говорити о актуелним питањима културне политике, менаџмента у култури и међународне културне сарадње.

Предавања ће бити организована уживо у Биоскопској сали ФДУ, уз поштовање свих прописаних мера због епидемије Ковид-19. Предавања су отворена и за студенте осталих смерова и нивоа студија на Факултету.

Програм предавања:

3. март, 13.30-15.30

Улога законодавства у области културе у Србији

др Предраг Благојевић, виши саветник за нормативне послове, Министарство културе и информисања Републике Србије

10. март, 13.30-15.30

Развој каријере продуцента: од образовања до управљачких функција

Мр Јасна Димитријевић, управница Задужбине Илије М. Коларца

17. март, 13.30-15.30

Значај истраживања Завода за проучавање културног развитка за одлучивање на основу чињеница

Др Вук Вукићевић, директор Завода за проучавање културног развитка

31. март 2021, 13.30-15.30

Управљање културним манифестацијама и организација рада градских установа културе у условима пандемије Ковид-19