Gostujuća predavanja za studente menadžmenta i produkcije u martu na FDU

Tokom marta meseca biće održana četiri gostujuća predavanja za studente osnovnih studija menadžmenta i produkcije pozorišta, radija i kulture. Gosti predavači biće stručnjaci iz prakse, alumniji Fakulteta dramskih umetnosti, koji će govoriti o aktuelnim pitanjima kulturne politike, menadžmenta u kulturi i međunarodne kulturne saradnje.

Predavanja će biti organizovana uživo u Bioskopskoj sali FDU, uz poštovanje svih propisanih mera zbog epidemije Kovid-19. Predavanja su otvorena i za studente ostalih smerova i nivoa studija na Fakultetu.

Program predavanja:

3. mart, 13.30-15.30

Uloga zakonodavstva u oblasti kulture u Srbiji

dr Predrag Blagojević, viši savetnik za normativne poslove, Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije

10. mart, 13.30-15.30

Razvoj karijere producenta: od obrazovanja do upravljačkih funkcija

Mr Jasna Dimitrijević, upravnica Zadužbine Ilije M. Kolarca

17. mart, 13.30-15.30

Značaj istraživanja Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka za odlučivanje na osnovu činjenica

Dr Vuk Vukićević, direktor Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka

31. mart 2021, 13.30-15.30

Upravljanje kulturnim manifestacijama i organizacija rada gradskih ustanova kulture u uslovima pandemije Kovid-19