Студенти IV године Глуме на "Кестенбург" фестивалу у Бања Луци

На 4. Међународном фестивалу студентских позоришта "Кестенбург" у Бања Луци, приказана је представа "Грета из Фауста" Луц Хибнера, у извођењу студената IV године Глуме, шеф класе др ум. Срђан Ј. Карановић, ванр. проф. сарадник: Душан Матејић, асистент.

Представа  „Грета из Фауста" добила је Награду жирија публике за најбољу представу - „Бронзани кестен", као  и Специјалну награду за колективну игру.

Награда за глумца вечери припала је студенту Ђорђу Кадијевићу, а за глумицу вечери студенткињи Иви Милановић.

Специјална награда за најбољу режију додељена је професору Срђану Карановићу.

У такмичарском делу фестивала, који је одржан од 28.  до 30. новембра, своје представе су, такође,  приказали Академија умјетности Универзитета у Бањалуци и Факултет драмских умјетности из Цетиња.

• /uploads/attachment/vest/540/Kestenburg_2021..jpg