Studenti IV godine Glume na "Kestenburg" festivalu u Banja Luci

Na 4. Međunarodnom festivalu studentskih pozorišta "Kestenburg" u Banja Luci, prikazana je predstava "Greta iz Fausta" Luc Hibnera, u izvođenju studenata IV godine Glume, šef klase dr um. Srđan J. Karanović, vanr. prof. saradnik: Dušan Matejić, asistent.

Predstava  „Greta iz Fausta" dobila je Nagradu žirija publike za najbolju predstavu - „Bronzani kesten", kao  i Specijalnu nagradu za kolektivnu igru.

Nagrada za glumca večeri pripala je studentu Đorđu Kadijeviću, a za glumicu večeri studentkinji Ivi Milanović.

Specijalna nagrada za najbolju režiju dodeljena je profesoru Srđanu Karanoviću.

U takmičarskom delu festivala, koji je održan od 28.  do 30. novembra, svoje predstave su, takođe,  prikazali Akademija umjetnosti Univerziteta u Banjaluci i Fakultet dramskih umjetnosti iz Cetinja.

• /uploads/attachment/vest/540/Kestenburg_2021..jpg