Ана Жежељ финалиста конкурса „Различити светови 2022”

Ана Жежељ, студенткиња 4. године Камере, финалиста је конкурса „Различити светови 2022” престижне галерије Photon у Љубљани.

На јубиларном 10. конкурсу за младе и нове уметнике у области савремене уметничке фотографије, у организацији галерије Photon у Љубљани, студенткиња Камере Ана Жежељ ушла је у групу финалних десет изабраних младих уметника чији ће радови бити изложени у овој галерији и представљени у публикацији са финалистима из свих десет издања такмичења „Различити светови”.

Овај међународни конкурс обухвата 18 земаља централне и источне Европе, са великим бројем пријава сваке године. Селекцију финалиста одредио је трочлани жири у саставу Емесе Муцси, кустос у центру Роберт Капа у Будимпешти, Сабина Саломон, кустос Музеја модерне и савремене умјетности у Ријеци и Метка Зупанич, кустос галерије Photon.

• /uploads/attachment/vest/737/Ana_Z%CC%8Cez%CC%8Celj_foto.jpg