Ana Žeželj finalista konkursa „Različiti svetovi 2022”

Ana Žeželj, studentkinja 4. godine Kamere, finalista je konkursa „Različiti svetovi 2022” prestižne galerije Photon u Ljubljani.

Na jubilarnom 10. konkursu za mlade i nove umetnike u oblasti savremene umetničke fotografije, u organizaciji galerije Photon u Ljubljani, studentkinja Kamere Ana Žeželj ušla je u grupu finalnih deset izabranih mladih umetnika čiji će radovi biti izloženi u ovoj galeriji i predstavljeni u publikaciji sa finalistima iz svih deset izdanja takmičenja „Različiti svetovi”.

Ovaj međunarodni konkurs obuhvata 18 zemalja centralne i istočne Evrope, sa velikim brojem prijava svake godine. Selekciju finalista odredio je tročlani žiri u sastavu Emese Mucsi, kustos u centru Robert Kapa u Budimpešti, Sabina Salomon, kustos Muzeja moderne i savremene umjetnosti u Rijeci i Metka Zupanič, kustos galerije Photon.

• /uploads/attachment/vest/737/Ana_Z%CC%8Cez%CC%8Celj_foto.jpg