УСПЕХ ФДУ НА ФЕСТИВАЛУ СЛИКА У ПОКРЕТУ

Осми фестивал сниматељских остварења Слика у покрету одржан је 15. и 16. децембра 2023. у Новом Саду.

Главна награда за сниматељски рад припала је директору фотографије филма “Чувари формуле” Ивану Костићу САС, апсолвенту ФДУ. Алумни ФДУ Богдан Бабовић САС добитник је специјалне награде за сниматељски рад за филм “Олуја”, док су студенти мастер студија Алекса Радуновић, Марко Кажић и Милица Дринић добили признање за специјалан допринос филмском изразу за филм "Да ли сте видели ову жену?". О наградама у главној селекцији, која се додељује у сарадњи са Асоцијацијом филмских фестивала Србије, одлучивао је стручни жири - John Christian Rosenlund FNF, Јелена Станковић САС и Горан Воларевић САС.

У селекцији студентских краткометражних филмова награда за сниматељски рад припала је студент мастера Филипу Стојановићу за филм “Тетка", режија Милица Спасојевић.

Професор Владан Павић освојио је сребрну плакету за сниматељски рад на серији "Немирни".

У оквиру фестивала професор Небојша Башић одржао је веома посећен masterclass.

Више информација о фестивалу: https://slikaupokretu.rs

• /uploads/attachment/vest/1058/001.jpg
  • /uploads/attachment/vest/1058/002.jpg