USPEH FDU NA FESTIVALU SLIKA U POKRETU

Osmi festival snimateljskih ostvarenja Slika u pokretu održan je 15. i 16. decembra 2023. u Novom Sadu.

Glavna nagrada za snimateljski rad pripala je direktoru fotografije filma “Čuvari formule” Ivanu Kostiću SAS, apsolventu FDU. Alumni FDU Bogdan Babović SAS dobitnik je specijalne nagrade za snimateljski rad za film “Oluja”, dok su studenti master studija Aleksa Radunović, Marko Kažić i Milica Drinić dobili priznanje za specijalan doprinos filmskom izrazu za film "Da li ste videli ovu ženu?". O nagradama u glavnoj selekciji, koja se dodeljuje u saradnji sa Asocijacijom filmskih festivala Srbije, odlučivao je stručni žiri - John Christian Rosenlund FNF, Jelena Stanković SAS i Goran Volarević SAS.

U selekciji studentskih kratkometražnih filmova nagrada za snimateljski rad pripala je student mastera Filipu Stojanoviću za film “Tetka", režija Milica Spasojević.

Profesor Vladan Pavić osvojio je srebrnu plaketu za snimateljski rad na seriji "Nemirni".

U okviru festivala profesor Nebojša Bašić održao je veoma posećen masterclass.

Više informacija o festivalu: https://slikaupokretu.rs

• /uploads/attachment/vest/1058/001.jpg
  • /uploads/attachment/vest/1058/002.jpg