ПОЗИВ СТУДЕНТИМА ФДУ ЗА УЧЕШЋЕ У ФИЛМСКОМ КАМПУ „БИСТРЕ РЕКЕ“

Позивамо вас да се пријавите за учешће у овогодишњем Филмском кампу „Бистре реке“ који за вас организује Факултет драмских уметности.

Филмски камп „Бистре реке“ је вишедневна радионица документарног филма под менторством редитељке Нарцисе Даријевић Марковић, редовне професорке ФДУ, монтажерке Ане Радојичићи, стручне сараднице ФДУ.

Намњен је студентима ФТВ смера ФДУ као и студентима са сродних факултета из региона.

ФДУ вам кроз овај камп нуди:

• рад на снимању кратких документарних филмова у оквиру 6 филмских екипа састављеним од по једног:
    • редитеља
    • продуцента
    • сниматеља слике
    • сниматеља звука
    • монтажера
  • опрему за снимање слике и звука на терену;
  • превоз од локације кампа до 40 км у једном правцу ради истраживања и снимања;
  • превоз на линији Београд – камп – Београд;
  • смештај и исхрану током трајања кампа;
  • свечану премијеру филмова током децембра месеца текуће године у сали „Макавејев“ Југословенске кинотеке.

Овогодишњи камп се одржава од 09. до 16. јула у непосредној близини историјског комплекса манастира Студеница који пружа бројне могућности за истраживање, почев од богате историје, културног наслеђа па до живота данашњих становника овог краја.

Од вас очекујемо:

• Да током учешћа у раду кампа учествујете у производњи филмова савесно, одговорно и колегијално, поштујући своје колеге, све учеснике у раду кампа, домаћине и све оне који на било који начин доприносе снимању филмова;
  • Трејлер у трајању до 1 минута који ће бити приказан на затварању Фестивала „Бистре реке“ 21. јула 2024. у Темској;
  • Прву измонтирану верзију филма до 01. октобра 2024.
  • Завршну верзију слике до 01. новембра 2024.
  • Завршну верзију звука до 01. децембра 2024.

Ваша пријава треба да садржи мотивационо писмо са обавезном назнаком о и један репрезентативни рад. Пошаљите је на адресу filmskikamp.bistrereke@fdu.bg.ac.rs Рок за подношење пријава је 13. мај 2024. Након разматрања ваших пријава обавестићемо вас да ли сте одабрани за учешће у филмском кампу до 01. јуна 2024.

• /uploads/attachment/vest/1134/Logo_Filmski_kamp_Bistre_reke-01.png