POZIV STUDENTIMA FDU ZA UČEŠĆE U FILMSKOM KAMPU „BISTRE REKE“

Pozivamo vas da se prijavite za učešće u ovogodišnjem Filmskom kampu „Bistre reke“ koji za vas organizuje Fakultet dramskih umetnosti.

Filmski kamp „Bistre reke“ je višednevna radionica dokumentarnog filma pod mentorstvom rediteljke Narcise Darijević Marković, redovne profesorke FDU, montažerke Ane Radojičići, stručne saradnice FDU.

Namnjen je studentima FTV smera FDU kao i studentima sa srodnih fakulteta iz regiona.

FDU vam kroz ovaj kamp nudi:

• rad na snimanju kratkih dokumentarnih filmova u okviru 6 filmskih ekipa sastavljenim od po jednog:
    • reditelja
    • producenta
    • snimatelja slike
    • snimatelja zvuka
    • montažera
  • opremu za snimanje slike i zvuka na terenu;
  • prevoz od lokacije kampa do 40 km u jednom pravcu radi istraživanja i snimanja;
  • prevoz na liniji Beograd – kamp – Beograd;
  • smeštaj i ishranu tokom trajanja kampa;
  • svečanu premijeru filmova tokom decembra meseca tekuće godine u sali „Makavejev“ Jugoslovenske kinoteke.

Ovogodišnji kamp se održava od 09. do 16. jula u neposrednoj blizini istorijskog kompleksa manastira Studenica koji pruža brojne mogućnosti za istraživanje, počev od bogate istorije, kulturnog nasleđa pa do života današnjih stanovnika ovog kraja.

Od vas očekujemo:

• Da tokom učešća u radu kampa učestvujete u proizvodnji filmova savesno, odgovorno i kolegijalno, poštujući svoje kolege, sve učesnike u radu kampa, domaćine i sve one koji na bilo koji način doprinose snimanju filmova;
  • Trejler u trajanju do 1 minuta koji će biti prikazan na zatvaranju Festivala „Bistre reke“ 21. jula 2024. u Temskoj;
  • Prvu izmontiranu verziju filma do 01. oktobra 2024.
  • Završnu verziju slike do 01. novembra 2024.
  • Završnu verziju zvuka do 01. decembra 2024.

Vaša prijava treba da sadrži motivaciono pismo sa obaveznom naznakom o i jedan reprezentativni rad. Pošaljite je na adresu filmskikamp.bistrereke@fdu.bg.ac.rs Rok za podnošenje prijava je 13. maj 2024. Nakon razmatranja vaših prijava obavestićemo vas da li ste odabrani za učešće u filmskom kampu do 01. juna 2024.

• /uploads/attachment/vest/1134/Logo_Filmski_kamp_Bistre_reke-01.png