IZOLACIJA - Izložba fotografija studenata Kamere, Fakulteta dramskih umetnosti

Ostavinska galerija (Kraljevića Marka 8), od 27.11.2020. do 2.12.2020.
Radno vreme galerije: 12 - 18 časova
Otvaranje izložbe 27.11.2020. u 16 časova uz poštovanje mera zaštite od kovida.

Izložba „Izolacija" predstavlja odraz vremena u kojem smo stvarali. Primorani da pronađemo novi izvor inspiracije tokom karantina, izolaciju smo predstavli kao lični izvor problema i mesto istraživanja nas samih. Svaki autor je ovu reč shvatio na svoj način. Ova izložba nastaje kao pokušaj predstavljanja dualnosti koju je u nama izolacija izazvala. Izolacija je odraz prožimanja nečega novog sa nečim već poznatim. Ona je izvan nas ali i u nama u vidu slika naših osećanja i misli, malih trenutaka sreće, bliskih ljudi, strasti, čežnji i na kraju pucanja. Ništa nije toliko sivo. Svaki trenutak ima svoje svetle momente, koji su zabeleženi, uhvaćeni u vremenu i posle nekog vremena, satkani u nove celine koje su poprimile drugačije i novo značenje.

Autori:
Jana Anđić