Konkursi za izbor nastavnika

Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu

raspisuje konkurse za izbor:

1. Nastavnika u zvanju od docenta do vanrednog profesora za umetničku oblast Filmska i televizijska produkcija – nastavni predmet Televizijska produkcija.

Uslovi:  - diplomirani filmski i televizijski producent Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Filmske i televizijske produkcije FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

- kao i drugi uslovi za izbor nastavnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju, Statutom FDU, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika FDU.

1. Nastavnika u zvanju docenta za umetničku oblast Dramaturgija - nastavne predmete Pozorišna i radio dramaturgija i Kopirajting.

Uslovi:    -  diplomirani dramaturg Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Dramaturgije FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

1. Nastavnika u zvanju docenta za umetničku oblast Filmska i televizijska montaža  - nastavne predmete na osnovnim akademskim studijama Digitalna nelinearna montaža; Digitalna obrada slike u montaži; Montaža interaktivnih audiovizuelnih formi i nastavni predmet na master akademskim studijama Montaža savremenih audio-vizuelnih formi.

Uslovi:    -  diplomirani filmski i televizijski montažer Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Filmske i televizijske montaže FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

1. Saradnika u zvanju viši umetnički saradnik za umetničku oblast Filmska i televizijska produkcija – nastavni predmet Filmska produkcija.

Uslovi:   - diplomirani filmski i televizijski producent Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Filmske i televizijske produkcije FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

- kao i drugi uslovi za izbor saradnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju i Statutom FDU.

Napomena:

• Učesnici konkursa prilikom prijavljivanja podnose prijavu na konkurs, diplomu o završenim studijama i radnu biografiju na propisanom obrascu 2.
  • Izbor se vrši prema Zakonu o visokom obrazovanju, Statutu Fakulteta dramskih umetnosti, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu.
  • Rad se zasniva na određeno vreme sa punim radnim vremenom.
  • Rok za prijavljivanje kandidata na oglas  je 8 dana od dana objavljivanja konkursa na sajtu Nacionalne službe za zapošljavanje i sajtu FDU.

• /uploads/attachment/vest/308/large_large_FDU_sivi.jpg