Ciklus gostujućih predavanja iz kulturne politike i menadžmenta u kulturi za studente Fakulteta dramskih umetnosti

sreda, 31. mart, 13.30-15.00, preko Zooma

Evropska prestonica kulture i kulturna politika grada (Novi Sad 2022)

predavač:
dr Lazar Jovanov, Fondacija Novi Sad 2021

Lazar Jovanov je rukovodilac odeljenja umetničkih kustosa u  Fondaciji Novi Sad 2021. Diplomirao je glumu na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, a 2015. završio je doktorske naučne studije menadžmenta umetnosti i medija, na Fakultetu dramskih umetnosti, Univerziteta umetnosti u Beogradu.  Radio je u nastavi na FDU i FMK u oblasti kulturne politike i menadžmenta u kulturi, objavio desetak naučnih radova i izlagao na više međunarodnih konferencija. Kao glumac, angažovan je u pozorištu KPGT, a igrao je i u predstavama Pozorišta na Terazijama, Madlenianuma, Narodnog pozorišta u Subotici, Mostarskog teatra mladih, pozorišta Bora Stanković iz Vranja, Srpskog narodnog pozorišta...  Pet godina unazad vodi autorski noćni program Nesanica sa glumcima, na talasima javnog servisa - Radio Novog Sada (Radio-televizija Vojvodine). Svirao je violončelo i tambure i godinama bio član dva novosadska kulturno-umetnička društva.

Pristup predavanju preko Zoom platforme

• /uploads/attachment/vest/390/ciklus_predavanja_31.mart_LJovanov.jpg