Gostujuće predavanje - Uloga zakonodavstva u oblasti kulture u Srbiji: praktična primena, problemi i rešenja

Ciklus gostujućih predavanja iz kulturne politike i menadžmenta u kulturi za studente Fakulteta dramskih umetnosti

sreda, 3. mart, 13.30-15.30, preko Zoom-a

Uloga zakonodavstva u oblasti kulture u Srbiji:

praktična primena, problemi i rešenja

predavač: dr Predrag Blagojević, viši savetnik za normativne poslove

Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije

Dr Predrag Blagojević je viši savetnik za normativne poslove u Ministarstvu kulture i informisanja Republike Srbije i doktor pravnih nauka. Tokom karijere bio je angažovan u Skupštini grada gde je obavljao više funkcija, zatim i sekretar Opštine Rakovica. U Ministarstvu kulture, informisanja i informacionog društva koordinirao je rad radnih grupa za izradu svih zakona u oblasti kulture i u ime Ministarstva kulture bio odgovoran za njihovo usvajanje. Bio je član upravnih odbora u više institucija u javnom sektoru u oblasti kulture, obrazovanja i zdravstva. Predavač je na Nacionalnoj akademiji za javnu upravu, kao i učesnik u više domaćih i međunarodnih projekata u oblasti državne uprave. Autor je dve knjige: Pomilovanje u teoriji i praksi  i Kultura u pravnom sistemu Srbije.

Pristup predavanju preko Zoom platforme

Meeting ID: 872 0103 8988  /  Passcode: 812940

Nije potrebna prethodna registracija prisustva.

• /uploads/attachment/vest/373/dmre%C5%BEe_ciklus_predavanja_3.mart.jpg