Otvoreni poziv za međunarodnu radionicu performansa u javnom prostoru - A Beloved Enemy

Studio Teatar i LOOP vas pozivaju na međunarodnu radionicu performansa u javnom prostoru, pod nazivom A Beloved Enemy. Radionicu organizuju međunarodne parterske organizacije u okviru projekta The Ways of the Heroes koji je podržan od strane EU programa Kreativna Evropa. Crpeći inspiraciju iz Ibzenove drame „Neprijatelj naroda”, radionica će se baviti društvenim i ekološkim pitanjima koja su relevantna danas kao i pre 140 god, a održaće se u Zenici (Bosna i Hercegovina), gradu suočenim sa brojnim ekološkim izazovima.

Učesnici će istraživati upotrebu javnog prostora kao habitata umetnosti, ali i kao sredine za artikulaciju javnog diskursa kroz metode koje pozicioniraju jezik teatra, telesnog pokreta, kao i same umetnike u srce urbanog tkiva grada. Teme poput demokratije, javnog života i umetnosti biće fundamentalne za istraživački proces radionice.

Radionicu će sprovesti tim međunarodnih umetnika. Dvadeset izabranih učesnika iz različitih zemalja i umetničkih disciplina će tokom 8 dana istražiti nekoliko zeničkih lokacija. Ishod radionice biće serija performansa u javnom prostoru koji će biti izvedeni na dan otvaranja međunarodnog festivala Ljetne večeri Studio teatra. Učesnici će dobiti priliku za istraživanje, razmenu iskustava, sklapanje poznastava i ko-kreiranje umetničkih radova, dok će proces biti međunarodno praćen.

Prevoz, kao i troškove smeštaja, puta i hrane, obezbediće organizatori.

DATUMI

• Javni poziv: 20. februar, 2021.
  • Rok za prijavu: 20. april, 2021.
  • Objava imena izabranih kandidata: 10. maj, 2021.
  • Radionica: 6 – 13. jul, 2021.
  • Otvaranje festivala Ljetne večeri Studio teatra: 13. jul, 2021.

KRITERIJUMI ZA PRIJAVU

• Kandidati moraju imati 18. godina na dan slanja prijave za radionicu
  • Kandidati mogu biti i studenti i profesionalci
  • Kandidati moraju biti iz sfere izvođačkih umetnosti
  • Nema ograničenja u pogledu radnog iskustva ili nacionalnosti
  • Obavezno je dobro poznavanje engleskog jezika

ŠTA JE POTREBNO ZA PRIJAVU

• Kratak CV na engleskom jeziku
  • Video na engleskom jeziku u kom kandidat ogovara na pitanje Zašto želite da ušestvujete u radionici „A Beloved Enemy“ (u trajanju od najviše 2 min.)
  • Fajlove aplodovati na onlajn formular -> PRIJAVA <- (Onlajn formular možete naći i ako skenirate QR kod ili posetite naše web sajtove)

MENTORI RADIONICE

Charis Pechlivanidis (GR), Thomas Steyaert (BE), Zijah Sokolović (AU/BiH), Darja Rizova (MK), Saša Handžić (BiH), Nusmir Muharemović (BiH).

Za više informacija, posetite: www.studioteatar.com & www.thewaysoftheheroes.com.