"Blizanci satkani od sna" dobitnik "Zlatne desetke" za najbolji film

Na prvom izdanju Festivala diplomskog filma u Nišu održanog od 18. do 20. avgusta ove godine nagradu za najbolji film - Zlatnu desetku dobio je dugometražni dokumentarni film "Blizanci satkani od sna". Film je nastao kao diplomski - master rad studenata Fakulteta dramskih umetnosti sa smera FTV produkcije Lee Vahrušev i FTV režije Seada Šabotića, a pod mentorstvom Milana Todorovića, vanr. prof. i Janka Baljka, red. prof.

U obrazloženju žirija, kojeg su činili reditelji Milan Peca Nikolić, Goran Vukčević i Boban Rajković stoji sledeće: "Film Blizanci satkani od sna je kompleksan i kompletan autorski film koji duboko analizira psihologiju i karaktere ljudi koji su doživeli gubitak slobode. Film je uzbudljiv, lep i pošten". Organizator Festivala je Studentski kulturni centar Niš.

Više informacija na: https://www.juznevesti.com/Kultura/Na-prvom-Festivalu-diplomskog-filma-u-Nisu-zlatnu-desetka-dobio-film-Blizanci.sr.html

• /uploads/attachment/vest/480/TOMA7253.jpg
  • /uploads/attachment/vest/480/1280x0_SKC.jpg