Profesori Dejan Mijač, Slobodan Šijan i Miodrag Tabački, počasni doktor Univerziteta umetnosti, proglašeni su za dopisne članove SANU 19. novembra 2021. godine na Dan Srpske akademije nauka i umetnosti.

Fakultetu dramskih umetnosti velika je čast što su na izbornoj skupštini Srpske akademije nauka i umetnosti čak tri profesora Fakulteta dramskih umetnosti izabrana za dopisne članove Odeljenja umetnosti SANU na sednici održanoj 4. novembra 2021.

To je prvi put da su profesori Fakulteta dramskih umetnosti, kao umetnici u polju izvođačkih umetnosti, stekli pravo na kandidaturu za članstvo u novootvorenom Odeljenju umetnosti, te Fakultet iskreno čestita svojim prvim akademicima ovaj uspeh.

Sa ponosom ćemo i dalje sarađivati sa svojim profesorima, danas akademicima SANU, uz veliko zadovoljstvo što mogu, kao akademici, učestvovati u najvišim oblicima nastave – doktorskim umetničkim studijama gde od njih očekujemo najveći doprinos.

• /uploads/attachment/vest/535/FDU_u_boji_verzija_3.jpg