Konkurs – Letnja umetnička škola 2022

Univerzitet umetnosti u Beogradu poziva studente da se prijave na konkurs za učešće u radionicama Letnje umetničke škole, koja će se od 9. do 16. jula 2022. godine, održati u Banjoj Luci, Bosna i Hercegovina.

Tema

Letnja umetnička škola je intenzivni edukativni program koji nastoji da istraži umetnički provokativne kulturno-istorijske i prirodne ambijente i da ih, koristeći se savremenim umetničkim jezikom i alatima, reanimira i učini vidljivijim. Banja Luka je grad koji se izdvaja svojim kulturno-istorijskim nasleđem i autentičnim prirodnim  okruženjem.Upravo iz ovog razloga smo se opredelili da tema ovogodišnje letnje umetničke škole Univerziteta umetnosti bude «nARTur» čime bi se napravio spoj između prirode kao inspiracije i podsticaja umetničkom stvaralaštvu, u ovom slučaju stvaralaštva mladih – studenata umetničkih fakulteta.

Radionice

1.        RADIONICA KOMPOZICIJE, Predeo slikan zvukom – soundscape umetnost kao uspostavljanje i čuvanje zvučnog identiteta
  2.       RADIONICA MURALA, Tok linije
  3.       DRAMSKA RADIONICA, Impro teatar