Predavanje Ervina Vurma na Univerzitetu umetnosti

Univerzitet umetnosti u Beogradu, Muzej savremene umetnosti, Fakultet likovnih umetnosti i Austrijski kulturni forum

imaju čast da Vas pozovu na predavanje i razgovor

U susret izložbi “Jedan minut zauvek” sa umetnikom Ervinom Vurmom

4. aprila 2022. u 12:00

Svečana sala Rektorata Univerziteta umetnosti u Beogradu

Kosančićev venac 29

Budući da je ograničen broj mesta u Svečanoj sali Rektorata, najlepše Vas molimo da nam potvrdite prisustvo do petka, 1. aprila na branka.tijanic@arts.bg.ac.rs

Ervin Vurm (1954) živi i radi u Limbergu u Austriji. Jedan je od trenutno najistaknutijih umetnika savremene svetske umetničke scene.

Njegova izložba “Jedan minut zauvek” u Muzeju savremene umetnosti u Beogradu otvara se 7. aprila 2022.

Ovo je prva je samostalna izložba ovog istaknutog austrijskog umetnika u Srbiji i njegova prva velika izložba na Balkanu.

Predstavljena na svih pet nivoa muzeja, teži da prikaže kompleksan stvaralački, tridesetogodišnji opus Ervina Vurma od 90-ih godina prošlog veka do danas.

Više o umetniku: ErwinWurm.at

• /uploads/attachment/vest/615/web-wurm.jpg