Konkurs 06.04.2022.

Fakultet dramskih umetnosti u Beogradu

raspisuje konkurse za popunjavanje sledećih radnih mesta:

1. Nastavnika u zvanju docenta za umetničku oblast Dramaturgija – nastavni predmet Pozorišna i radio dramaturgija.

Uslovi: -  diplomirani dramaturg Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Dramaturgije FDU ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

- kao i drugi uslovi za izbor nastavnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju, Statutom FDU, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika FDU.

1. Nastavnika u zvanju docenta za umetničku oblast Digitalne umetnosti – nastavni predmet Previzuelizacija.

Uslovi: -  diplomirani umetnik novih likovnih medija ili master likovni umetnik ili magistar umetnosti ili doktor umetnosti;

• da kandidat ima minimum 8 godina radnog iskustva u industriji video igara;
  • da je kandidat učestvovao u realizaciji najmanje jedne AAA video igre;
  • da je kandidat održao najmanje jedno predavanje iz oblasti video igara na međunarodnoj inostranoj konferenciji.
  •   kao i drugi uslovi za izbor nastavnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju, Statutom FDU, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika FDU.

1. Saradnika u zvanju viši stučni saradnik za umetničku oblast Filmska i televizijska montaža.

Uslovi: - diplomirani filmski i televizijski montažer Fakultet dramskih umetnosti ili master dramski i audiovizuelni umetnik iz oblasti Filmske i televizijske montaže Fakultet dramskih umetnosti

• kao i drugi uslovi za izbor saradnika predviđeni Zakonom o visokom obrazovanju i Statutom FDU.

Obrazac 2

Napomena:

• Učesnici konkursa prilikom prijavljivanja podnose prijavu na konkurs, diplomu o završenim studijama i radnu biografiju na propisanom obrascu 2.
  • Izbor se vrši prema Zakonu o visokom obrazovanju, Statutu Fakulteta dramskih umetnosti, Minimalnim uslovima za izbor nastavnika na Univerzitetu i Minimalnim uslovima za izbor nastavnika Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu.
  • Rad se zasniva na određeno vreme sa punim radnim vremenom.
  • Rok za prijavljivanje kandidata na oglas  je 8 dana od dana objavljivanja konkursa na sajtu Nacionalne službe za zapošljavanje i sajtu FDU.

• /uploads/attachment/vest/621/FDU_u_boji_verzija_3.jpg