Film Ognjena Rakčevića dobitnik Gran pri nagrade na Međunarodnom festivalu sportskog filma

Za dobitnika Gran pri Međunarodnog festivala sportskog filma (MFSF) "Zlatibor 2022" večeras je proglašen film "Gligorićeva Mar del Plata: Kraljeva indijska varijanta" Ognjena Rakčevića, docenta Fakulteta dramskih umetnosti. "Na ideju da napravim film o Svetozaru Gligoriću došao sam 2016. godine. Produkcija filma je nešto što je vrlo slično kolektivnom sportu, ako imate dobre igrače i ekipu, postići ćete vrhunski rezultat. Ja sam imao Todorovića, Markovića, Pavića, Lucića, Krnetu, Nikolića i Jovanu Božović zahvaljujući kojima sam napravio ovakav film", rekao je Rakčević.

Film "Gligorićeva Mar del Plata: Kraljeva indijska varijanta" je dokumentarni film nastao u okviru doktorske disertacije i rezultat je multimedijalnog interaktivnog projekta na Fakultetu dramskih umetnosti.

Posebnu vrednost i inovativnost ovog filma, prema ocenama žirija, daje zvučna pozadina i "vešto ukomponovana muzika koju je komponovao šahista Svetozar Gligorić".

• /uploads/attachment/vest/704/image0.jpeg
  • /uploads/attachment/vest/704/image1.jpeg