Members talk o promenama u kulturnoj politici i kulturnim institucijama

U petak, 27. januara ove godine, od 14-15 časova, ENCATC, evropska mreža za menadžment u kulturi i kulturnu politiku, organizovaće prvi ovogodišnji Members Talk o bitnim promenama koje se dešavaju u kulturnoj politici i kulturnim institucijama.
Gošća razgovora, Biljana Tanurovska Kjulavkovski, menadžer u kulturi, kustos i istraživač predstaviće svoju knjigu Modeliranje kulturnih institucija, a drugom delu razgovora pridružiće se dr Milena Dragićević Šešić, prof. emerita Univerziteta umetnosti u Beogradu kako bi se diskutovalo o novim veštinama i sposobnostima koje bi trebalo da steknu zaposleni u ustanovama kulture - jer je 2023 godina proglašena Evropskom godinom veština.
Knjiga Modeliranje kulturnih institucija nastala je na osnovu doktorske disertacije za koju je autorka dobila nagradu ENCATC-a. Doktorska teza odbranjena je na Fakultetu dramskih umetnosti na doktorskim studijama Menadžment kulture i medija, a mentor na izradi teze bila je prof. Milena Dragićević Šešić.

Pozivamo vas da uzmete učešće u razgovoru!

Link za registraciju:

• /uploads/attachment/vest/796/FDU_crni.jpg