Masterklasovi Martovskog festivala

Drage koleginice i kolege, sledeći masterklasovi su otvoreni za studente Fakulteta dramskih umetnosti:

Sreda, 29. mart u 12 časova, Klub Doma omladine
Masterklas Pjera Mereškovskog: Režija filma kao čin kolektivnog i zajedničkog iskustva
Pjer Mereškovski je francuski reditelj, scenarista, kompozitor i tonski snimatelj kojem je Žan-Lik Godar bio učitelj i inspiracija. Na primeru svojih filmova, on objašnjava svoj umetnički postupak i inspiraciju, kao i prožimanje filmskih rodova u savremenoj kinematografiji.

Petak, 31. mart u 17 časova, Klub Doma omladine
Masterklas Petra Strugara: Gluma u kratkometražnom igranom filmu
Naš poznati glumac Petar Strugar odrźaće masterklas u kojem će podeliiti svoja iskustva i uporediti glumački postupak u celovečernjem i kratkom igranom filmu.

Petak, 31. mart od 19 časova, Klub Doma omladine
Predavanje Sari Volanen: Produkcija kratkih i dokumentarnih filmova u saradnji sa evropskim televizijama
Sari Volanen je urednica finske nacionalne televizije YLE koja je, do sada, otkupila za prikazivanje preko 20 dokumentarnih i kratkometražnih filmova iz Srbije.

• /uploads/attachment/vest/849/70.-Martovski.png