OTKAZANO VEČE SCENSKOG POKRETA

Zbog aktuelnih događaja otkazuje se Veče scenskog pokreta, zakazano za 8. 5. 2023. u Narodnom pozorištu.

Sledi dopis studenata Glume:
"Trenutno smo svi u žalosti zbog tragedije koja nas je zadesila. I pored naše velike želje da iskoristimo predivnu priliku koja nam je pružena od strane Narodnog pozorišta u Beogradu i Fakulteta dramskih umetnosti - da sve klase Glume zajedno stanu na scenu, smatramo da tuga ne sme da prestane u ponedeljak 8. maja. Ne želimo da se pretvaramo da je tog dana u 20h naprasno sve u redu - ni kao glumci koji osećaju dužnost da budu iskreni u svakom trenutku svog boravka na sceni, ni kao ljudi koji osećaju bol našeg naroda. Kao mladi osećamo tugu, bol, bes, nesnađenost, ogorčenost… Jednom rečju - prazninu. Smatramo da je dogovoreni datum neprimeren da bi se borili na bilo koji način osim ćutanjem. Ovo je naš vid borbe.

Studenti Glume Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu".

• /uploads/attachment/vest/884/large_FDU_crni.jpg