DIPLOMSKA PREDSTAVA "NA UNUTRAŠNJEM MORU" 12. JUNA U NOVOM SADU

Diplomska predstava "Na unutrašnjem moru" u režiji apsolventkinje Andreje Kargačin biće reprizno izvedena 12. juna u 19.00 časova u Velikoj sali Kulturnog centra Novog Sada!

Šef klase Ivana Vujić, red. prof.

dr um. Snežana Trišić, vanr. prof.

Na unutrašnjem moru, Edvard Bond

Prevod: Jadranka Sretenović

Režija: Andreja Kargačin

Igraju:

Dečak - Aleksandar Sarapa

Majka - Milica Grujičić

Žena - Milena Dautović

Stara Žena - Vera Hrćan Ostojić

Glasovi:

(Čovek Sa Krova, Ljudi, Vojnici): Šok ZaDruga,Anđela Pećinar, Strahinja Puškarević, Aca Lazin, Srđan Kner, Milica Grujičić)

Scenografija: Darija Dragojlović

Asistenti scenografkinje: Vladimir Ilić, Konstantinos Petrović (Šok ZaDruga)

Kostim: Miloš Janjić

Muzika I zvuk: Katarina Ranković

Dramaturgija: Ljubinka Stojanović

Dizajn svetla: Stefan Milošević

Realizacija zvuka: Antal Zelenka

Asistentkinja rediteljke : Ana Morača

Organizacija : Ivana Purtić

Produkcija: Ana Konstantinović (studentkinja II godine Menadžmenta FDU)

Željko Grulović (Šok ZaDruga)

Dizajn plakata: Ana Morača, Darija Dragojlović

O predstavi:

Dečak se sprema za ispit iz istorije. Njegova majka žuri na posao u supermarketu. Odjednom u njegovoj sobi se pojavljuje žena iz drugog vremena. Traži od Dečaka da ispriča priču koja će spasti njenu bebu od gasne komore. Dečak ne zna tu priču. Kako da je nađe?

Edvard Bond iz pisma rediteljki: "Ovo je drama o drami i o tome zašto smo mi dramska bića. Dečak ne zna magičnu priču zato što još uvek ne zna šta znači ljudskost. Može da ispriča verziju koja odgovara njegovom vremenu. Istorija još nije postala priča, ali Dečak je dokaz da je priča ispričiva (sic)".

Na ovoj predstavi smo krenuli da radimo u momentu kada je svet bio u pandemiji i ratu.

Bond je napisao ovaj dramski tekst vođen pitanjem "Kakva priča može da se napiše na tenku?"

Rezervacije se vrše prijavom putem mejla na adresu sokgalerija@gmail.com do 11. juna sa naznakom "Rezervacija za predstavu"!

Predstava je finansijski podržana od strane Rekonstrukcije Ženskog Fonda u okviru projekta Specijalni fokus 2022;

Produkciju predstave omogućili su Fakultet dramskih umetnosti, Rekonstrukcija Ženski fond i Šok ZaDruga, Újvidéki Színház - Novosadsko Pozoriste

Predstava je premijerno izvedena u Novosadskom pozorištu - Újvidéki Színház, 5. 2. 2023. godine.

• /uploads/attachment/vest/912/andreja_plakat.jpg
  • /uploads/attachment/vest/912/352198083_580444390902892_7163082886302797069_n.jpg
  • /uploads/attachment/vest/912/andreja_foto_plavo.jpg
  • /uploads/attachment/vest/912/352147586_2481789068652349_9056712068862169251_n.jpg