SAOPŠTENJE FAKULTETA DRAMSKIH UMETNOSTI POVODOM UGROŽAVANJA BEZBEDNOSTI I NAPADA NA ISTAKNUTE UMETNIKE I UMETNICE

Fakultet dramskih umetnosti pruža bezrezervnu podršku kolegi Petru Benčini i njegovoj porodici koja je prethodnih dana izložena napadima i pretnjama. U vremenu punom izazova, u kome su različiti oblici nasilja sveprisutni, neprocenjivo je važno da sačuvamo solidarnost i slobodu govora. Fakultet dramskih umetnosti takođe osuđuje, u javnosti, ali i u parlamentu iznete optužbe i uvredljive izjave usmerene na zajednicu glumica i glumaca koji svojim glasom utiču na razumevanje aktuelnog trenutka u kome su empatija i uvažavanje najbitnije, ali nažalost sve ređe prisutne vrednosti. U medijskom prostoru u kojem se istinitost i etičnost smatraju nedovoljno relevantnim kategorijama odlučno se protivimo neistinitom izveštavanju i targetiranju kojem je izložena koleginica Biljana Srbljanović. Zbog svega navedenog, Fakultet dramskih umetnosti apeluje na nadležne organe da hitno postupe u slučaju napada na porodicu kolege Petra Benčine, ali i na sve aktere na medijskoj i političkoj sceni da iz svojih arena izuzmu naše kolege koji svojim angažmanom ulažu napore u izgradnju boljeg društva, bez nasilja.

• /uploads/attachment/vest/914/large_FDU_sivi.jpg