PROJEKCIJA FILMOVA STUDENATA AKADEMIJE UMJETNOSTI U BANJOJ LUCI

U sklopu manifestacije Dani Srpske u Srbiji biće prikazana četiri završna filma studenata Akademije umjetnosti u Banjoj Luci,  koji su podržani sredstvima Audio-vizuelnog centra Republike Srpske putem konkursa i nagrada.

21. SEPTEMBAR U 13 ČASOVA, VELIKA BIOSKOPSKA SALA FDU

Film „Kad zaboraviš juli" rediteljke i Sare Radusinović govori o Tari i Igoru, dvoje ljudi od trideset i nešto godina koji žive sasvim različite živote, i na prvi pogled nemaju ništa zajedničko. Međutim, Tara i Igor su prije deset godina bili ludo zaljubljeni. Nakon slučajnog susreta, deset godina kasnije, ponovo kreću da se bude emocije koje su davno prestale da postoje, ili su oni bar tako mislili. Glavne uloge tumače Jelena Jandrić, Emir Fejzić, Jovan Dabović i Marija Đajić. Ostale članove autorske ekipe čine producentkinja Marijana Gudelj, direktori fotografije Boris Andrejević i Dalibor Danilović, montažer Aleksandar Jurić, scenografi Strahinja Janković i Sara Marković.

Dužina trajanja: 23 min

Format: 16:9

Film  „Dom kulture", reditelja Vuka Pijetlovića i producentkinje Ivone Bijelić, govori o glumcu koji se upoznaje sa strahotama logora kroz lik preživelog logoraša u proteklom ratu na području Dervente. Glavne uloge tumače Bojan Kolopić i Miodrag Petrović, a u sporednoj ulozi je Miroslav Sinkić. Ostali članove autorske ekipe čine direktor fotografije Zoran Pilipović, montažer Filip Ljubojević, te dizajner zvuka Igor Suzić.

Produkcija: Akademija umjetnosti u Banjoj Luci, Audio-vizuelni centar Republike Srpske, Kinoteka Republike Srpske i Grad Derventa

Družina trajanja: 16 min

Format: 2:35

Film „Guguto memeto" je bajkovita priča namenjena deci. Radnja filma je smeštena u „Selu na rubu razuma" u kojem živi vračara Slutka koja predviđa ko sledeći umire. Glavne uloge tumače Duško Mazalica, Božana Bijelić i Tijana Pečenčić, dok su u ostalim ulogama Milica Stanković, Todor Mazalica, Danica Kaurin i Nika Milinković. Scenario potpisuju Branislav Stošić i Stefan Tićmi. Direktor fotografije je Zoran Pilipović, kompozitor Hajrudin Muhić, dizajner zvuka Igor Suzić, scenografkinja i kostimografkinja Zorana Klječanin i producent Đorđe Ćirić.

Produkcija: Akademija umjetnosti u Banjoj Luci, Audio-vizuelni centar Republike Srpske, Neoart

Dužina trajanja: 18:06 min

Format: 16:9

Film „Očevina" reditelja Stefana Tomića i producentkinje Monike Milanović, donosi priču o ocu i sinu koji se sreću prvi put nakon dvadeset godina. Glavne uloge tumače prvak drame Srpskog narodnog pozorišta Radoje Čupić, glumac Narodnog pozorišta Republike Srpske Danilo Kerkez, dok je u sporednoj ulozi prvakinja drame NPRS Slađana Zrnić. Ostale članove autorske ekipe čine direktor fotografije Saša Savičić, montažer i kolorist David Gatarić, te scenografkinja i kostimografkinja Sara Stjepanović.

Produkcija: Akademija umjetnosti u Banjoj Luci, Audio-vizuelni centar Republike Srpske, Fefi

Dužina trajanja: 15 min

Format: 2:1