STUDENTI KAMERE NA FESTIVALU "SLIKA U POKRETU"

Na 8. Festivalu snimateljskih ostvarenja "Slika u pokretu", koji će se održati od 15. do 16. decembra u Kulturnom centru Novog Sada, selektor Dušan Joksimović uvrstio je u selekciju nekoliko izuzetnih ostvarenja, među kojima su i filmovi studenata Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu.

Filmovi koji će se predstaviti publici su:

"Somnia", režija: Vanja Vujin, direktor fotografije: Predrag Debić
"Tetka", režija: Milica Spasojević, direktor fotografije: Filip Stojanović

Ova kategorija donosi i nagradu za najbolji snimateljski rad, koju će dodeliti stručni žiri. Festival, organizovan od strane Srpske asocijacije snimatelja (SAS), ima za cilj predstavljanje rada direktora fotografije na filmu. Pored ovih ostvarenja, festival obuhvata i nacionalnu selekciju igranih filmova, selekcije TV serija, kao i raznovrsne radionice i masterklas programe namenjene snimateljima.

Ovogodišnje izdanje festivala podržano je od strane Ministarstva kulture Republike Srbije, Grada Novog Sada i Filmskog centra Srbije. Detaljan program festivala biće uskoro dostupan na zvaničnom sajtu slikaupokretu.rs.

• /uploads/attachment/vest/1051/Somnia_-_Predrag_Debi%C4%87_1.jpg
  • /uploads/attachment/vest/1051/Tetka_1_-_Filip_Stojanovi%C4%87.jpg