STUDENTI FAKULTETA DRAMSKIH UMETNOSTI NAGRAĐENI NA FESTIVALU STUDENTSKOG POZORIŠTA U BRNU

U selekciji od devet najeminentnijih pozorišnih akademija u Evropi, predstavom "Psihoza u 4.48", po komadu britanske spisateljice Sare Kejn, a u režiji Nemanje Mijovića, studenta IV godine Pozorišne režije, šef klase Dušan Petrović, red. prof. Fakultet dramskih umetnosti osvojio je nagradu na prestižnom festivalu studentskog pozorišta SETKÁNÍ/ENCOUNTER, koji se od 16. do 21. aprila 2024. održavao u Brnu (Češka).

"Svojim dubokim i iskrenim doživljajem predstave koji je suptilno prenela na scenu", Nina Perge, studentkinja master studija Akademije umetnosti u Novom Sadu, dobila je Nagradu za najbolju žensku ulogu i time doprinela velikom uspehu celokupne predstave na ovom značajnom studentskom internacionalnom festivalu.

• /uploads/attachment/vest/1141/Foto.jpg